Sudoku Nedir

admin tarafından 11 Temmuz 2010 tarihinde yazılmıştır.
Yorum Yok

Sudoku Nedir
Oyun Rakamlarla oynanmaktadır, ama, matematikle ilgisi yoktur Toplama veya çarpma bilgisi gerektirmez, Soldan. sağa ve yukarıdan aşağıya dokuz kareden oluşan oyun. kendi içinde de, dokuzar karelik bölümlere. ayrılmıştır Bu karelere 1′den 9′a kadar rakamlar. yerleştiriyorsunuz Sudoku Japon tipi bulmacadır. harfler .yerine rakamla.r kullanılarak çözülür.

Bulmacanın zorluk. derecesine, göre ipuçları verilir Her sırada ve kendi içinde bölünmüştür ve her dokuz karelik bölümde aynı rakamdan sadece bir tane olabilir Sudoku uzmanları. oyunun, sadece mantık yürüterek oynanacağını. bu yüzden de en çok Avrupa’da özellikle. geçen yıl başlayan Sudoku, çılgınlığı. Amerika’yı kasıp kavurmaktadır ve oynayan sayısı her geçen gün artmaktadır Sudoku zekâ gücünü geliştirici entelektüel bir rakam bilmece türü Otobüste. trende. öğlen aralarında. tenefüslerde rahatlıkla oynanabilecek bir oyun
Sudoku Nasıl Oynanır
Toplamda 9×9=81 kare olan kümelere 1′den 9′a kadar rakamlar yerleştirilir Her bir rakam. her bir satırda ve her bir sütunda sadece bir kez kullanılabilir ,Her bir rakam. 3×3=9 kareden oluşan bloklarda da sadece bir kez kullanılabilir Bulmacayı tamamlamak için tabloyu öyle bir şekilde doldurmalısınız. ki dokuz kareden oluşan. her satır. her sütun ve her blok 1′den. 9′a kadar bütün rakamları. içersin. hiçbir rakam. tekrarlanmasın ve, eksik, kalmasın Bazı rakamlar bulmacaya zaten. yerleştirilmiş olacaktır, Bu rakamlar. ne kadar artarsa. bulmaca o kadar kolaylaşır. Bir sudoku. bulmacanın çözümü zorluk. derecesine göre 20 dakika ile 2 saat arasında değişebilir.

Telif Hakları Saklıdır 2010 ©
Diğer sudoku oyunlarımız için tıklayınız. Online sudoku oynamak, printable sudoku, sudoku nasıl oynanır, sudoku çözümü için sudoku oyna aradığınız adres.

Sudokuoyna.com sudoku oyunuyla ve sudoku oyna kullanicilarin Ve ya oyuncularin iyi bir sudoku oyunu keyfini kartmasini sagliyor.